Mindegyik alkalommal kormánypárti képviselõ mondta ki a "hülye" szót a parlamentben, a négybõl kétszer ugyanaz a személy. Két kimondással így a legtöbbet hülyézõ képviselõ a szocialista Szabó Zoltán lett. Erre számítani lehetett, miután néhány évvel ezelõtt azt mondta, hogy "bassza meg, bassza meg!", amikor nem volt ideje befejezni mondandóját. A káromkodó volt államtitkár elõször Páger Antal filmbeli monológját idézve vette szájára a "hülye" szót. "Ez egy hülye megfogalmazás" - mondta másodszorra a közoktatási törvény egy mondatáról. Ilyen meredeken senki más nem csak egy székely vicc mesélése közben, az egyik szereplõt hülyézett az idén a Tisztelt Házban! Kuncze Gábor SZDSZ-elnök ugyanis megtestesítve káromkodott. Orosz Sándor szocialista képviselõ pedig azt jelezte, hogy úgy érzi, Pap János fideszes képviselõ lehülyézett mindenkit. Így õ is más szájába adta a hülyét.
A pénisz és a vagina szavakat egyszer sem mondták idén jegyzõkönyvbe a képviselõk. Ugyanígy elfeledkeztek a balfácánról is. Továbbá se széklet, se vizelet, se ezek bármelyik szinonimája.
A teve szó négyszer hangzott el, de ebbõl három nem számít, mert csak utcanévként szerepelt. Az üdítõ kivétel Hende Csabától (MDF) származik: "A javaslat mai formájában ugyanis lehetõvé teszi - csak egy abszurd példát mondok -, hogy egy Marseille-ben dolgozó csádi állampolgár a csádi bíróság elõtt folyó perében - amelynek tárgya legyen, mondjuk, egy teve tulajdonjoga - Magyarországra jõve itt kérjen ingyenes jogi segítséget, mondjuk, az arab nyelvû fellebbezés megírásához, ügyvédestül, tolmácsostul a mi közös költségünkre."
A rock szó egyszer sem hangzott el, a diszkót viszont Gusztos Péter kimondta. Az SZDSZ-es képviselõ arról beszélt, hogy szerinte sokan egyetértenek azokkal a diszkó-tulajdonosokkal, akik kitiltják a cigányokat.
A Pepsi-Coca verseny egyértelmû gyõztese a Beach House-t üzemeltetõ kólagyár. Míg a Pepsi el sem hangzott, addig Szanyi Tibor földmûvelésügyi államtitkár egyszer azt mondta, hogy "Coca-Cola". "Nem akarom bántani, mondjuk, a gyerekek esetében, hogy ki hány liter Coca-Colát vagy egyéb szénsavas üdítõitalt iszik meg, és annak mennyi az éves értéke, és hogy viszonyul ez a tejfogyasztáshoz." A gondolatmenet nem teljesen világos, de az biztos, hogy Szanyi arról beszélt, hogy nem érdekli a Coca-Cola. Hogy a közöny hangoztatása, vagy az elhallgatás jobb-e a cégeknek, azt döntsék el a marketingesek.
A legromantikusabb képviselõ nem meglepõ módon egy költõ volt idén az Országgyûlésben. Egyedül Lezsák Sándor (MDF) mondta azt, hogy "szerelem", igaz, õ is csak tudományos alapon, egy jelentést idézve: "a 15-29 éves korosztály számára a jelentés szerint az immateriális értékek az elsõdlegesek, olyanok, mint a családi biztonság, az igaz barátság és a szerelem."
Az "uborkát" bezzeg hatszor is kimondták, és mindig fideszesek hozták szóba. Kétszer felszólalásuk címében is uborkáztak: "A minisztériumi uborkafa-tetejéig nem hallatszik fel a termelõk panasza?" illetve "Se meggy, se uborka, a sertés pedig egyáltalán nem megy?" felütéssel szólva a politizáló nyilvánossághoz.
A "tánc" szót csak Katona Béla (MSZP) merte kimondani, amikor hangulatjelentést olvasott fel a plénum elõtt: "Öt nappal ezelõtt május 1-jét ünnepelte az ország. Az ünnepet sok helyen énekszó és tánc köszöntötte, jó volt az idõ, volt virsli és sör, a gyerekek válogathattak a különbözõ színû lufik között, és ebben a jó hangulatban a jobb- és baloldali polgárok még a politikusok elmaradhatatlan beszédeit is hajlandók voltak meghallgatni, megtapsolták õket, hazamentek, és pihentek még három napot. Köszöntötték az édesanyákat, játszottak a gyerekekkel, meghívták a rokonokat, szomszédokat, és ahogy ez nálunk már lenni szokott, elbeszélgettek a világ dolgairól: az iraki helyzetrõl, a törökországi földrengésrõl és a focicsapat gyõzelmérõl. Volt téma bõven, mégis úgy gondolom, hogy legalább néhány mondat erejéig minden családban szót ejtettek arról, hogy mi lesz egy év múlva, 2004. május 1-jén, amikor csatlakozunk az Európai Unióhoz."
A Big Brother címû mûsort három képviselõnek jutott eszébe parlamenti felszólásba csempészni. A fideszes Halász János arról beszélt, hogy a nemzeti kulturális örökség minisztériumában egy titkos Big Brother mindenkit lehallgat, és dönt az ott dolgozók helyett. Az SZDSZ-es Kis Zoltán a "szabályozza le" szófordulattal egy mondatban arról beszélt, hogy BB helyett parlamenti vitát kellene közvetíteni a tévében. A szintén SZDSZ-közeli Csillag István miniszter is szembeállította a valóság-show-t a Paksi Atomerõmû igazgatótanácsával, jelezve, hogy utóbbiból nem lehet kiszavazni a szereplõket.
A "pálinka" 22-szer hangzott el, ebbõl 16-szor ellenzékiek mondták ki. Boros a magyar! A szõlõbõl erjesztett ital 68:7-re gyõzött a sör említési gyakoriságával szemben. 29 felszólalásban mondták, hogy "cigány", 54-ben hogy "roma", ami külön-külön is több, mint a 11-szer elhangzó "zsidó".
A bulizás fideszes dolog. Lengyel Zoltán kérdezte László Csaba pénzügyminisztertõl, hogy "Hogy is van? Ismét? Haverok? Hanta? Buli?". Rogán Antal pedig a "sulinet-bulinet" szójátékot találta ki: "Önöket nem a Sulinet érdekelte, a "bulinet" érdekelte, tisztelt államtitkár úr, mert ez buli volt, olyan buli, ami talán még az itt ülõ Keller államtitkár úr érdeklõdésére is számot tarthat majd."
"Egy órája nincs itt. Kurva jó!" - mondta ki egyetlenként a csúnya szót Kis Zoltán, a Big Brother adásidejében szerepelni vágyó SZDSZ-es államtitkár, amikor egyik fideszes a másik helyett beszélt, mert akinek kellett volna, az elment már egy órával azelõtt, hogy kimondta volna Kis a kurva szót.
Az "uniós csatlakozás" fogalompár 491-szer hangzott el.
Weszelovszky Zoltán fideszes képviselõ használta egyedül azt a szót, hogy "spangli". Elõször még áprilisban elmagyarázta, hogy mit jelent: "A használatot helyeslõk, itt a Házban is, a legenyhébb változatot, a kábítószeres cigarettát elõszeretettel "spanglinak" nevezik. S most megint a stilisztikai csúsztatás és szelídítés szándékával találkozunk. A spangli német eredetû, az argó stílusrétegébe tartozó, közvetlenkedõ szavával ugyanis csak a formát, a sodrott cigarettát fejezi ki. Csakhogy itt a spangli formában a mérgezõ fû a tartalom. Végül zárjuk le a tragédiához vezetõ, mégis sanda szándékkal becézgetõ, közvetlenkedõ, a vonzást erõsítõ stílusréteget az "aranylövés" kifejezéssel. Ez akkor történik, mikor a spangli injekciós tûbe fordul." Másodszor már természetes fordulatként használta ismét napirend után a már elmagyarázott német eredetû szlenget: "Az oktatási intézményekben együttes fogyasztásra kínált spangli, bár drog, nem élvez jogi védelmet."
Kiegyensúlyozott módon háromszor mondták ki Sztálin és Hitler nevét is az idén a parlamentben. Ötször mondták, hogy "pokol", de egyszer sem jutott eszükbe a képviselõknek, hogy "menny".